Machinista spychacza: Charakterystyka pracy i opisu pracy Spychacz, Funkcje zawodu, średnia wynagrodzenie

Anonim

Funkcje pracy kierowcy buldożera w przedsiębiorstwie znajduje odzwierciedlenie w jego opisie pracy, jednak że konieczne jest sporządzenie, w Kodeksie Pracy Federacji Rosyjskiej nie jest to nigdzie. Niemniej jednak doświadczenie sądowe, a także praktyka radrudu, wyraźnie wskazuje, że projekt takiego dokumentu może chronić zarówno pracownika, jak i pracodawcę. Pozwólmy sobie na fakt, że specjalność ta reprezentuje, jaką wiedza, umiejętności, kompetencje i cechy osobiste powinny zostać opublikowane, aby stać się maszyną spychaczową.

Osobliwości

Specjalista dla pozycji silnika-bulldozer jest popyt na produkcję kolei, autostrad, ziemistrznych zapór, podziemnych transz do sieci inżynieryjnych, a także kanały wodne. Ten specjalista kontroluje maszynę ładunkową na podstawie Caterpillar lub ciągnika kołowego o specjalnym nożu zrzutu.

Nawet przed rozpoczęciem pracy, specjalista ds. Studiuje plan przyszłych struktur w zakresie schematów i rysunków w celu randkowego cech rozwoju gleby. Podczas prac budowlanych, ten pracownik wykonuje cięcie warstw ziemi, porusza się i wygładza glebę dumpingową, a także wykonuje planowanie obszaru roboczego, wypełnienie okopów. Zimą może angażować się w rosnące śnieg. Kierowca spychacza współpracuje również z urządzeniami typu mieszanego: matowego gruntu, sprzęt do rolek drzew, cięcia pędzla i żwir do czyszczenia cięcia.

Wśród powiązanych zawodów można wyznaczyć takie specjały jako sterownik ciągnika, sterownik koparki, sterownik scrapera, sterownik zgarniacza, a także sterownik dowolnych ciężarówek.

Machinista spychacza: Charakterystyka pracy i opisu pracy Spychacz, Funkcje zawodu, średnia wynagrodzenie 17991_2

Obowiązki

Zgodnie z ETKS, kierowca spychacza w miejscu pracy musi wykonać następujące warunki obowiązków:

  • Transport różnych materiałów (paliwo, masa górska, a także śnieg, ziemia i surowce);
  • Wykonanie pracy typu planowania w magazynach, wysypiskach i karierach;
  • Wyrównanie skał i gleby, zdejmowanie gospodarstwa ziemskiego;
  • prześwit i późniejsze profilowanie ścieżek dumpingowych;
  • wykonywanie przepracowania;
  • Ruchome torów kolejowych;
  • dokręcanie wysypiska masy górskiej;
  • Wyrównanie ostrych stoków, podeszwy uboju, a także półki;
  • ładowanie i rozładunek i transport towarów;
  • Terytorium oczyszczania z ogólnego śmieci i śniegu;
  • rozluźnienie powierzchni warstwy ziemi;
  • Wykonywanie pracy układania.

W ramach utrzymania zaufanego spychacza kierowca musi być przeprowadzony:

  • jego regularna inspekcja;
  • Tankowanie materiałów paliwowych i smarów;
  • Szczegóły smarowania;
  • stworzenie oświadczenia o zapobiegawczej naprawie pojazdu;
  • Zbieranie powierzonego miejsca pracy i pokrewnego zapasów;
  • Utrzymanie wszystkich powiązanych dokumentacji technicznej.

Machinista spychacza: Charakterystyka pracy i opisu pracy Spychacz, Funkcje zawodu, średnia wynagrodzenie 17991_3

Wymagania dla specjalisty

Aby spełnić zniechęconych obowiązków, wnioskodawca na stanowisko Driver-Bulldozer musi wiedzieć:

  • Parametry techniczne i charakterystyki operacyjne obsługiwanego pojazdu, silnik, mechanizmy sterowania i różnego rodzaju urządzeń w celu ułatwienia pracy;
  • Rodzaje górnictwa, kolejność eksploatacji spychacza podczas ich prowadzenia;
  • racjonowanie natężenia przepływu paliwa na jednostkach z silnym silnikiem;
  • Charakterystyka skał, które znajdują się w pracy w powietrznym terytorium;
  • Możliwości techniczne rozwijania skał, a także dozwolone kąty podnoszenia i wytwarzania pojazdów;
  • Przyczyny podziału maszyn technicznych i cech ich eliminacji;
  • Przepisy dotyczące transportu towarów różnych kategorii o różnych głębokości rozwoju;
  • Procedura tworzenia oświadczenia do kontroli i naprawy pojazdu;
  • Rodzaje smaru, odżywiania i rodzaju chłodzenia silnika;
  • Główne zasady bezpieczeństwa ognia i bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie, zasady ochrony pracy, standardy sanitarne;
  • Podstawowe kryteria oceny jakości pracy wykonywanej przez spychacz;
  • Zasada działania alarmu produkcyjnego.

Machinista spychacza: Charakterystyka pracy i opisu pracy Spychacz, Funkcje zawodu, średnia wynagrodzenie 17991_4

W celu zakwalifikowania się do wakatu kierowcy spychacza, wymagane jest dobre zdrowie, zwiększona wytrzymałość i siła fizyczna. Kandydat na to stanowisko powinien mieć wysoki pilność widzenia i słuchania, dobra prędkość reakcji sensorotorowych, a ponadto opracowany liniowy, wolumetryczny i płaski eyemeter. Ten specjalista powinien być w stanie redystrybuować jego uwagę i szybko go przełączyć, wymaga dobrej pamięci wizualnej i predyspozycji do wykonywania prac technicznych.

Zwracamy uwagę na fakt, że istnieją przeciwwskazania medyczne, które mogą uniemożliwić kandydata zajmować pożądaną pozycję. Zatem prace nad spychacz nie jest zalecany osobom posiadającym patologię układu sercowo-naczyniowego, a także choroby narządów widzenia, jako spadek nasilenia, zwężenie pól, zmiany lornetki, naruszenie koloru postrzeganie.

Nie można prowadzić mężczyzny spychacza o ograniczonej funkcji słuchu, problemy aparatu przedsionkowego, choroby systemu mięśniowego kości.

Przeciwwskazania do pozycji kierowcy Bulldozer jest uważany za astmę oskrzelową i inne przewlekłe choroby układu oddechowego.

Machinista spychacza: Charakterystyka pracy i opisu pracy Spychacz, Funkcje zawodu, średnia wynagrodzenie 17991_5

Edukacja

Aby kontrolować spychacz, a także ładowacz i ciągnik, ludzie, którzy mają certyfikat sterownika ciągnika, są dozwolone, w którym oznaczono kilka kategorii. Aby kontrolować spychacz, konieczne jest uzyskanie kategorii C, D lub E. Ostateczny wybór bezpośrednio zależy tylko od wykonania techniki. Dla buldożerów wymagają jednej z następujących kategorii:

  • Kategoria S. - polega na zarządzaniu specjalnym wyposażeniem na koła z mocem silnika z 25.7 do 110,3 kW;
  • Kategoria D. - reprezentuje samobieżne wózki inwalidzkie o pojemności silnika powyżej 110,3 kW;
  • Kategoria E. - Technika gąsienicowa z parametrami mocy silnika powyżej 25,7 kW.

Niemożliwe jest bezpieczne zarządzanie kontrolą spychacza bez doświadczenia zawodowego i odpowiednich umiejętności. Cała wiedza nabyta w trakcie studiów podlega obowiązkowym potwierdzeniu Komisji specjalnej, a egzamin jest poddany nie tylko w szkole jazdy, ale także w Gostechnadzorze. Wiele osób przechodzących szkolenie nie ogranicza się do jednej jedynej kategorii i otrzymać wszystko naraz - pozwala im podnieść swoje szanse w poszukiwaniu pracy.

Jeśli planujesz uzyskać prawo i pracujesz jako buldożer, przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednią instytucję edukacyjną, podaj pakiet zezwoleń, wypełnić aplikację i przejść przez kurs. Z reguły badanie obejmuje klasy teoretyczne i praktyczne - przydzielono na nich około 160 godzin. Podczas programu szkoleniowego przyszły kierowca studiuje następujące elementy:

  • Cechy konstrukcyjne sprzętu specjalnego;
  • Mechanizm podstawowych jednostek sprzętu i węzłów zainstalowanych w spychaczu;
  • Standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Ponieważ praca spychacza jest bezpośrednio związana z bezpieczeństwem samego kierowcy, a ludem wokół niego, duży blok programu poświęcony jest badaniem zasad świadczenia pierwszej pomocy. Podczas zajęć praktycznych kandydat otrzymuje umiejętności ogólnego pojazdu. Z reguły zajęcia te odbywają się na placach budowlanych lub specjalnie wyposażonych obszarach.

Machinista spychacza: Charakterystyka pracy i opisu pracy Spychacz, Funkcje zawodu, średnia wynagrodzenie 17991_6

Miejsce pracy

Wynagrodzenie kierowcy spychacza w różnych regionach naszego kraju może znacznie się różnić, zatem nie ma ciążą takiej sytuacji, gdy kierowcy zostawiają zarobki do innych miast. Zgodnie z 64 artykułem obecnego kodeksu pracy naszego kraju, pracodawca nie ma podstaw do odmowy odrzucenia osoby bez stałej lub tymczasowej rejestracji. Niemniej jednak, to w życiu jest dość często - tylko jednocześnie pracodawca próbuje oficjalnie uzasadnić odmowę z jakichkolwiek innych powodów.

Realia naszych czasów są takie Uzyskaj pracę przez kierowcę spychacza bez rejestracji i nauki szans znacznie mniej niż wykwalifikowany specjalista . Znacząco uproszczenie poszukiwania pracy pomoże tymczasowym rejestracji, ale bez udokumentowanej kategorii i profesjonalnego doświadczenia pracy od 3 lat, nie jest tego warte dla przyzwoitego wynagrodzenia. Kierowca spychacza nie powinien po prostu uzyskać prawa do określonej kategorii, ważne jest, aby stale poprawić swoją wiedzę i umiejętności.

Tak więc obecność certyfikatu kierowcy z odpowiednim doświadczeniem w technikach śledzonej i kołowej wielokrotnie zwiększa szanse na znalezienie wysoce płatnej pracy.

Machinista spychacza: Charakterystyka pracy i opisu pracy Spychacz, Funkcje zawodu, średnia wynagrodzenie 17991_7

Czytaj więcej