Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása

Anonim

Az általános iskolai tanár az iskolában, az államban és a magánszférában dolgozik, és bemutathatja szakmaiképességét a központban a tanítási szolgáltatások nyújtására. És mindenhol, az eszköz alatt, akkor szükség lesz az önéletrajzával.

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_2

Alapvető szabályok

Az elsődleges osztálytanár összefoglalását értelmesen és kompetensen kell összeállítani. Logikus, hogy ha vannak hibák egy ilyen dokumentumban, akkor diszkreditálja a szakembert.

Érdemes figyelmet fordítani a tanár illetékes összefoglalójának összeállítására vonatkozó számos szabályra.

  • Írja csak az igazságot, de ne jelezze a negatív pillanatokat. Természetesen, ha a cikk vagy a múltban lőttél, szomorú tapasztalat volt, amely híres nagyközönség lett, ez nem lógott. De nem szükséges megjelölni azokat a negatív pillanatokat, amelyek a múltban maradtak, és nem befolyásolják az aktuális pedagógiai képet. Ugyanakkor nem éri meg a készüléket, hogy munkát végezzen, tartsa az egyensúlyt.
  • Stick struktúrák. Az összefoglalónak pontokat kell, és bennük - logika és harmónia. Próbáljon meg egy önéletrajzot a lap egyik oldalára: munka egy betűtípussal, méretével, listáival.
  • Ragaszkodjunk egy barátságos hangot. Túlzott szigorú, a protokoll ilyen dokumentumban nincs szükség. Ön kompetensen, üzleti stílusban, de az írószer nélkül, írjon magáról.
  • Ne próbáljon szabványosított összefoglalót létrehozni: Ebben az esetben nem fog különbözni a versenytársak összefoglalásától. Ez különösen igaz a személyes és szakmai tulajdonságokról szóló bekezdésekre.
  • Ne írjon rossz véleményeket az előző munkahelyről, a régi hatóságokról. Úgy beszél rólad, mint egy személy, aki elviseli a sory-t a kunyhóból, és győződjön meg róla, hogy ugyanezt tegye az új munkával.
  • Ne írjon hosszú ajánlatokat - Az olvasó rosszul érzékeli őket, különösen ha a munkáltató, aki azonnal meg akarja látni a dokumentum lényegét.
  • Görgessen át a fotó fényképén. Meg fogja mutatni, hogy nincs semmi elrejteni, ami az első intuitív szimpátiát okozhatja a munkáltatóból. Válasszon ki egy fotót, ahol barátságos vagy. Ez lehet egy fotó a munkahelyen.
  • Formázza az összefoglalót az indulás előtt: Válassza ki a merész elemek nevét. Hozzon létre egy vizuálisan kellemes, hogy elolvassa a dokumentum szerkezetét.
  • Egy ilyen összefoglaló lehetővé teszi, hogy néhány szakmai szabadságokat tegyen. Például meg tudja jelölni a pedagógiai hiteleket.
  • Győződjön meg róla, hogy az önéletrajzának minden része a következő . Ha az eredmények listája a teljes több mint felét foglalja el, akkor vitathatatlan.

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_3

Átadási levél

Az ilyen levél egy opcionális alkalmazás az összefoglalóhoz, de kívánatos. Kicsi, több ajánlatból áll. A mellékelt levél a következő elemeket tartalmazza:

  • Üdvözlés (csak ne írjon "jó napot!", Írjon egyszerűen "Hello");
  • TELJES NÉV;
  • a pozíció, amelyre alkalmazandó; Nagyon rövid, de üres felsorolja azokat az erősségeket, készségeket, amelyek fontosak az adott pozícióhoz, amelyet meg akarsz foglalni;
  • motiváció;
  • elválás.

Írjon úgy, hogy az olvasó legfeljebb 15 másodpercenként elolvassa a kísérő levelet. De vegye figyelembe, hogy meghatározó lehet: az ő feladata - arra ösztönözve a munkáltatót, hogy gondosan olvassa el az önéletrajzát, érdeklődését.

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_4

Hogyan írjunk helyesen?

A folytatás olyan elemekkel rendelkezik, amelyek nehézségekbe ütközhetnek írásban. Néhány állítólagos megfogalmazás nem tűnik nagyon kényelmesnek, pontosnak. A következő ajánlások segítenek elkerülni a támadó hibákat.

Személyes tulajdonságok

Csak azt kell írni, hogy mi befolyásolhatja a szakmai szférát. Például nagylelkű ember vagy, de az általános iskolai tanárok szakma nem közvetlenül alkalmazandó. De az, hogy hajlamosak az empátiára, próbálj meg segíteni az embereknek, hogy reagáljanak, fontosak lehetnek a munkáltató számára.

Ne fizessen sok figyelmet erre az elemre, elegendő 5-6 tulajdonság, amely meg fogja mondani rólad: Goodwill, sociability, tevékenység, kitartás és figyelmes.

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_5

Hivatalos feladatok

Itt adja meg a funkciókat: pontosan mit tett az előző munkában. Nem kell hozzáadni, amit még mindig tehetsz. Írjon az aktuális felelősségre, az igazi tapasztalatról. A munkakörülmények leírása az alábbiak szerint:

  • leckék készítése és lebonyolítása;
  • osztályos események előkészítése és szervezése;
  • szabadidős hallgató szervezése;
  • Bögrék és kamatozó egyesületek vezetése;
  • Dolgozzon a szülőkkel.

Talán az előző munkahelyen, akkor tettél valamit, az általános iskolai tanár ajánlatán. Írja be ezt a "további" bekezdésbe, mivel közvetlenül az Ön által igényelt üres álláshelyek, nem érinti.

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_6

Szakmai készségek és eredmények

Itt meg kell ünnepelni a kulcsfontosságú készségeket, amelyeket valóban az eszközön lehet. A leírt szakmai készségek a következők:

  • a gyermekek érdeklődési képessége, lelkesen oktatási tevékenységekkel, beleértve a gyermekkutatási munkát is;
  • képesség az osztályban fegyelem megszervezésére;
  • A különböző szellemi képességekkel rendelkező diákok egyéni megközelítésének képessége.

Keressen 3 pontot, amelyek világosabbak. Valaki kemény fegyelemmel rendelkezik, valaki fényes leckékkel rendelkezik, hogy sok munkát végezzen. Valaki ló - egyértelműen megalapozott munka a szülőkkel. Az eredmények a díjak, hála és természetesen kijelölt képesítések. Nem mindenki jelzi (betűk lehetnek több tucat), de csak a fő, legfontosabb eredmények.

Ha az összefoglalónál több mint 5 van, akkor fáradt az olvasó.

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_7

Mit kell írni munkatapasztalat nélkül?

Lehet, hogy az a hely, ahol munkát kíván kapni, az első az Ön számára. Vagy például egy profilos oktatással, még nem sikerült dolgozni rajta. Ez nem jelenti azt, hogy az önéletrajzának a legszebbnek kell lennie. Egy fiatal szakember észlelte azokat az eredményeket, amelyeket az egyetemi tanulmány során felsorolt ​​az eszközében.

Bizonyos, hogy különös hangsúlyt fektet a gyakorlatban: Hol adta át, milyen feladatokat hajtottak végre, milyen értékelést adott ki, és így tovább. Az a mód, ahogy ezt a gyakorlatban bizonyította, és lesz a fő jellemzője. A motivációs szempont nagy jelentőséggel bír a fiatal szakember önéletrajzában. Írj egy kicsit többet arról, hogy milyen célok vannak Haunting, milyen feladatok készek, mit akarsz elérni egy új pozícióban. Írja meg, hogy milyen tanár látja magát, ahogyan a célodra kívánunk menni.

Tekintsünk egy ilyen motivációs szempontból.

  • «Az új munkahelyen megpróbálok konszolidálni, telepíteni a jó üzleti kapcsolatokat a kollégákkal. Szándékában áll járni a szakmai növekedés és a fejlődés útján, az önképzés folytatásához, elfogadja a magas rangú kollégák tapasztalatait. A munkában a szovjet iskola legjobb eredményeinek és a nyugati nevelés megállapításának szintézisére összpontosítok, ami értelme a hazafias iskolába. "
  • «Az első munkahelyen szeretnék létrehozni magát kreatív, aktív, célzott tanárként. Testreszabott szakmai gondolkodás, önelemzés, keresse meg saját pedagógiai stílusát. Bízom benne, hogy a munkatevékenység kezdetét, a megfelelő, kreatívan törekszem, hogy megközelítse a szakmai küldetésemet. "

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_8

További információ magáról

Itt megadhat egy családi állapotot, a gyermekek jelenlétét. Írj, milyen idegen nyelveket és milyen szinten van. Azonnal az otthoni cím felsorolható.

Minták

A sikeres összefoglaló konkrét példái pontosabbak lesznek. A tanár helyzetéhez is illeszkednek.

Összefoglaló példa.

Dmitrieva Elizabeth Sergeevna

Születési dátum - 12.08.1985

Mobiltelefon: (kóddal)

Otthoni telefon: (kóddal)

Cél : Az általános iskolai tanár posztjának cseréje

Oktatás:

2000-2004 Novoluchi pedagógiai kollégium, az Elsődleges Oktatási Kar, Speciális tanár. A szép művészet bögre vezetője.

2004-2009 Fehérorosz Állami Pedagógiai Egyetem, Pszichológiai Kar, Speciális "Pszichológia tanár. Gyermekpszichológus ".

Március 2012 - 2012. április tanfolyamok továbbképzés „Methods tanítás általános iskola”, Akadémia posztgraduális képzés, Minsk.

Munkatapasztalat:

Általános iskolai tanár, Novoluchinskaya középiskola 4., 2005-2011 Uch.g.

Általános iskolai tanár, Minsk Állami Gymnasium No. 5, 2011-2018 UCH. gg

Funkcionális felelősségek:

  • Leckék lefolytatása;
  • dolgozzon a szülőkkel;
  • az osztályteremben és a párhuzamokban nyújtott tanórán kívüli tevékenységek előkészítése;
  • Körökök programjainak fejlesztése, körök vezetése;
  • Interdiszciplináris kísérleti választók szervezése.

Szakmai készségek:

  • Az érdekes, értelmes lecke megszervezésének képessége, amely lehetővé teszi, hogy hatékonyan dolgozzon minden diák számára;
  • Az oktatási folyamat pszichológiai támogatása.

Személyes tulajdonságok:

  • Funkabilitás;
  • kezdeményezés;
  • igényes;
  • pontosság;
  • kreativitás;
  • elhivatottság.

Eredmények:

  • 2008 akadémiai év - a második képesítési kategória hozzárendelése;
  • 2013 akadémiai év - az első minősített kategória hozzárendelése;
  • 2013 tanév - hála a regionális oktatási osztályból;
  • 2014 tanév - második hely a regionális verseny "az év tanárai";
  • 2017 Akadémiai év - Első hely a módszertani fejlesztések regionális versenyében "A legjobb lecke".

további információ

Házas, van egy fia (1. fokozat). Hobbi - olvasás, hímzés, oktatás pszichológiája, sport. CCM az atlétikában. Nincsenek káros szokások.

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_9

Az általános iskolai tanárok összefoglalása: A minta folytatódik a munkaeszközre. A felelősségek és a szakmai készségek leírása 7484_10

Olvass tovább